Alphabettel kapcsolatban vezető elemzők többsége optimista. Az Alphabet várhatóan erős második negyedéves eredményeket, 11%-os árbevétel-növekedést, amely 94 milliárd dollárt érhet el. Az EPS (egy részvényre jutó nyereség) a prognózis szerint közel 15%-kal nő az előző évhez képest. Az első negyedévben 46%-kal nőtt a nettó eredmény, és 49%-kal az egy részvényre jutó profit éves alapon.
Az Alphabet részvény kissé alulteljesítette a „Magnificent 7” részvényeket és az S&P 500 indexet 2025-ben, mindössze 1%-os árfolyamemelkedéssel.
A részvény P/E (árfolyam/nyereség) mutatója jelenleg 21,1–21,5 között van, ami elmarad a vállalat 5 és 10 éves történelmi átlagától. Ez alapján a részvény jelenleg nem túlvett, inkább az alulértékelt oldalon áll, különösen a nagy technológiai versenytársakhoz viszonyítva.


Az Alphabet 2025-ben négy alkalommal fizetett osztalékot, a legutóbbi negyedéves volt 0,21 dollár volt, éves szinten 0,6 dollár részvényenként. Az osztalékhozam 0,3%, így a részvény továbbra is inkább növekedési, mint jövedelemtermelő papír. Az igazgatótanács az év elején jelentős, 70 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási programot indított el.
A legfontosabb üzleti események közé tartozik az AI (mesterséges intelligencia) fejlesztések gyorsítása: AI-összefoglalók integrálása a keresőbe, illetve a Gemini modellek kiszélesítése. Új, nagy kísért pályázat zajlik az amerikai igazságügyi minisztériummal: egyes hírek szerint Google-t kényszeríthetik Chrome böngészőjének értékesítésére.
Az AI riválisok, köztük az OpenAI és a Perplexity komoly versenyt jelenthetnek, de az Alphabet jelentős piacot véd az AI-alapú keresési funkciókkal. A vezető elemzők többsége optimista a hosszú távú kilátásokra, 19-ből 15 „vétel” minősítéssel látja el a részvényt, és 5%-os rövid távú felértékelődési lehetőségeket. A heti grafikon remekül mutatja, hogy rövid távon azért némi korrekció is elindulhat. Főleg ha az RSI indikátort nézzük, mert az bőségesen eladást mutat. forrás: több pénzügyi oldal

 

Leave a Reply